best news

best news

فرماندار: استاندارد شدن تجهیزات مدارس آستارا ضروری استبه گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: تعدادی از مدارس در روستاهای آستارا بدون استفاده و متروک مانده است و باید جهت پر کردت اوقات فراغت دانش آموزان در حوزه های فرهنگی و آموزشی استفاده شود.
وی اظهار کرد: برخی از والدین در رابطه با سرویس مدارس، نگرانی دارند و آموزش و پرورش آستارا باید این مشکل را با استفاده از ناوگان عمومی نظیر مینی بوس برطرف کند.
رنجکش با اشاره به خدمت خیران آستارا در حوزه های مختلف، بیان کرد: به منظور مشارکت خیران در احداث مدارس، باید انجمن خیران مدرسه ساز آموزش و پرورش تشکیل شود.
مدیر آموزش و پرورش آستارا نیز در این جلسه از کمبود 22 معلم در مدارس ابتدایی دخترانه این شهرستان برای سال تحصیلی جدید خبر داد و بیان کرد: این مشکل را با برنامه ریزی لازم تا آغاز سال تحصیلی برطرف خواهیم کرد.
سجاد موسوی با اشاره به اینکه هزینه جاری هر یک از مدارس آستارا در طول سال، حدود 150 میلیون ریال است، گفت: کل سرانه مدارس آستارا در سال، یک میلیارد و 200 میلیون ریال است و جوابگوی هزینه جاری بیش از 100 مدرسه این شهرستان نیست.
وی با اشاره به اینکه از هفته آینده کتب پایه های اول تا ششم ابتدایی در آستارا توزیع خواهد شد، افزود: امکانات تحصیلی در مدارس روستایی، عشایری و سخت گذر آستارا وجود دارد و حتی برای 14 واحد آموزشی که کمتر از 10 دانش آموز دارد، دبیر و امکانات آموزشی در نظر گرفته شده است.
موسوی خاطرنشان کرد: از 100 واحد آموزشی ابتدایی، متوسطه دوره اول و متوسط دوره دوم، 77 واحد آموزشی به سیستم‌های نوین گرمایشی مجهز شده و بقیه نفت‌سوز و گازسوز است.
امام جمعه آستارا نیز در این جلسه گفت: در سال های اخیر بسیاری از مصوبات شورای آموزش و پرورش این شهرستان اجرا نشده است.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: هدف و آرمان تعریف شده برای آموزش‌ و پرورش و نهادهای آموزشی، تربیت دانش‌آموزان و دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه آموزش ‌و پرورش نباید دغدغه‌ مالی داشته باشد، اضافه کرد: آموزش‌ و پرورش نهاد حساسی است و باید مشکلی نداشته باشد.
وی خواستار توجه جدی مدیران مدارس به برپایی نماز جماعت شد و بیان کرد: در این راستا باید از ظرفیت حوزه علمیه آستارا استفاده شود.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و حدود 16 هزار دانش آموز در بیش از یکصد مدرسه، سال تحصیلی جدید را در این شهرستان آغاز خواهند کرد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*