best news

best news

شهرهای سیستان و بلوچستان از نداشتن پلاتو تئاتر رنج می برندبه گزارش ایرنا حسین مسگرانی جمعه شب در آیین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی سیستان و بلوچستان با حضور استاندار، مسئولان و قشرهای مختلف مردم در زاهدان اظهار داشت: این جشنواره را می توان از جمله متفاوت ترین جشنواره های تئاتر در استان ذکر کرد.
وی پیوند جشنواره با اجراهای عمومی را یکی از ویژگی های منحصر به فرد بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی عنوان کرد و افزود: هر یک از تئاتر های صحنه ای پنج اجرای عمومی داشتند.
وی افزود: همچنین در کنار تئاترهای صحنه ای برای نخستین بار تئاترهای خیابانی از سراسر استان به زاهدان آمدند و از 18 تا23 شهریور در پارک ها و میادین زاهدان به اجرای عمومی پرداختند.
وی نگارش تمام کارهای نمایشی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استانی توسط نویسندگان بومی را گامی ارزنده برای پیشرفت و ترقی این هنر در سالهای آینده در استان توصیف کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین حضور هنرمندان از شهرستان های هیرمند و قصرقند برای نخستین بار در این جشنواره با تمام کمبودها نشان می دهد تئاتر استان به بلوغ نزدیکتر شده و می تواند در جشنواره های منطقه ای و کشوری حضور پیدا کند.
به گزارش ایرنا بیست و هفتمین جشنواره تئاتر سیستان و بلوچستان در قالب 11 اثر صحنه ای از 22 تا 23 شهریور و 9 اثر خیابانی از 19 تا 22 شهریور برگزار شد.

7316 **6081 خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*