best news

best news

دولت یازدهم اقدام‌های ویژه‌ای برای رفع مشکلات ایثارگران انجام دادبه گزارش ایرنا، سید موسی خادمی چهارشنبه شب در نشست با جمعی از آزادگان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: آزادگان جایگاه والایی داشته و به عنوان مفاخر و سرمایه های مهم کشور مایه افتخار ملت ایران هستند.
وی افزود: محدودیت هایی برای ارائه خدمات لازم و شایسته به جامعه ایثارگری کهگیلویه و بویراحمد از جمله آزادگان وجود دارد و یکی از دلایل اصلی آن نیز وضعیت نه چندان مطلوب اقتصادی استان به دلیل نبود صنایع مادر و کارخانه های کلان است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید حمایت های اثرگذارتری از جامعه ایثارگری این استان از جمله آزادگان توسط متولیان امر و دستگاه های مختلف اجرایی استان شود.
خادمی عنوان کرد: برخی کاستی ها در زمینه خدمات رسانی به جامعه ایثارگری کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و لازم است تلاش بیشتری برای رفع مشکلات آنان انجام شود.
وی ابراز داشت: مشکلات کوی آزادگان یاسوج و دیگر نقاط کهگیلویه و بویراحمد به زودی پیگیری، بررسی و برای رفع آنها تلاش خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آزادگان پس از تحمل سختی هایی در زندان های رژیم بعث عراق سرافرازانه به میهن برگشتند.
سید منصور موسوی اظهار داشت: سال جاری برنامه های متنوعی در هفته گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود و تنها مختص شهر یاسوج مرکز استان نیست.
وی افزود: برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم برای برگزاری هر چه مطلوب تر این برنامه ها انجام شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این برنامه ها شامل تبلیغات محیطی، برگزاری جشن، همایش پیاده روی خانوادگی و آیین های خاطره گویی و شعرخوانی است.
عمده ترین مشکلاتی که در این نشست توسط برخی از آزادگان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد شامل بیکاری فرزندان تحصیلکرده، نبود فضای سبز و مکان های مذهبی و فرهنگی از جمله مسجد، حسینیه و مدرسه در کوی آزادگان یاسوج و نامطلوب بودن وضعیت آسفالت جاده ها و آب آشامیدنی کوی آزادگان یاسوج بود.
کهگیلویه و بویراحمد دارای 317 آزاده در دوران هشت سال دفاع مقدس است.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*