best news

best news

بازدید 200 هزار نفر از جشنواره انگور ارومیه/ افزایش 82 درصدی نسبت به دوره قبلمحمد حضرت پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، 120 هزار نفر از شهروندان ارومیه ای و 80 هزار نفر از شهروندان دیگر استان های کشور بودند که رقمی قابل توجه است.
وی اضافه کرد: در چهارمین جشنواره انگور ارومیه در سال گذشته حدود 110 هزار نفر از این جشنواره بازدید کرده بودند که این تعداد امسال 90 هزار نفر و 82 درصد بیشتر شده است.
وی اظهار کرد: این تعداد بازدید با توجه به اینکه دهکده چی چست در 17 کیلومتری ارومیه قرار دارد، بسیار قابل توجه بوده و نشان دهنده جایگاه جشنواره انگور در توسعه گردشگری این شهر است.
وی ادامه داد: در برخی از روزهای هفته برگزاری جشنواره انگور، بسیاری از هتل ها و مهمانپذیرهای شهر ارومیه پر از مسافر بود که امیدوار هستیم این روند در سال های آینده نیز تکرار شود.
شهردار ارومیه با اشاره به رشد زندگی شهری و ماشینی و نبود فرصت کافی و موقعیت مناسب برای اوقات فراغت شهروندان گفت: ایجاد دهکده گردشگری چی چست و برگزاری جشنواره هایی مثل انگور در آن باعث شور و نشاط و شادی میان شهروندان ارومیه شده است.
به گزارش ایرنا، پنجمین جشنواره انگور ارومیه از 16 شهریورماه جاری در ارومیه آغاز شده بود که دیروز /جمعه/ به کار خود پایان داد.
این جشنواره در دهکده چی چست ارومیه برگزار شد.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*